Vítejte na stránkách oddílu kopané Hoštice Heroltice
žáci: sezona 2007 - 2008

Naši žáci podávali celou sezonu velmi dobré výkony, po podzimní části sezony dokonce vedli beze ztráty bodu tabulku, přes zimu však došlo k oslabení kádru, nejlepší hráči dostali šanci ukázat svou výkonnost ve vyšších soutěžích.
Přesto jsme v jarních bojích usilovali o první místo. Nepodařilo se nám sice obsadit první příčku, přesto jsme se sezonou velmi spokojeni.Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výkony a rodičům za podporu.

žáky reprezentovali: Slezák David, Suchánek Jakub, Harásek Radek, Suchomel Ondřej, Klvač Michal, Dzurňák Kristian, Chomoucký Filip, Toman Jiří, Kocourek Filip, Vidlář Stanislav, Koutníček David, Mrnuštíková Marcela, Oršel Libor, Mach Zdeněk

z přípravky vypomáhali: Dzurňák Nicolas, Novák Matěj, Rychlý Filip, Rychlý Adam, Zimmermann Denis, Bilíčková Petra, Hudec Zdeněk, Kummer Lukáš, Kreutzer Patrik, Mika Petr

trenéři: Jenáček Jiří, Mrnuštík Josef

Mor.  Málkovice  -  Hoštice 0 - 7 ( 0 - 5)

střelci: Kocourek3, Vidlář J., Prosek

Hoštice - Bohdalice 4 - 4 ( 2 - 1 )
střelci: Vidlář St. 4
Sestava: Novák - Slezák, Chomoucký, Klvač, Harásek - Dzurňák K., Kocourek, Suchánek, Dzurňák N. - Vidlář, Oršel
střídali: Rychlý F., Bilíčková, Zimmermann, Mika, Hudec

Komentář: Zápas plný zvratů, domácí sice vedli 3 - 1, a 2 - 0 , ale v závěru za nepříznivého stavu musel St. Vidlář po vynikajícím výkonu zachraňovat remízu.

Vyškov c - Hoštice 4 - 1 ( 2 - 0 )
střelci: Vidlář
sestava: Slezák - Klvač, Vidlář, Suchánek - Suchomel, Chomoucký, Dzurnák K., Dzurnák N., Kocourek - Oršel, Rychlý
Toto utkání bylo velmi vyrovnané, obě družstva se dostávala pouze k trestnému území ale dál byla neškodná, utkání rozhodly tři trestné kopy z poloviny hřistě, které hostující brankař z nepochpitelných důvodů propustil.

Názor trenéra Jenáčka: Musím hráčům poděkovat za bojovný výkon, i když šli na naši brnaku všeho všudy tři střely z poloviny hřistě, dostali jsme čtyři branky, nepochopitelné. Brankař by se měl nad sebou zamyslet jestli dává fotbalu to co by měl.

Hoštice - Pustiměř 5 - 4 ( 3 - 1 )
střelci: Vidlář 5
Sestava: Novák M. - Oršel, Suchomel, Klvač, Toman - Dzurňák N., Kocourek, Suchánek, Dzurňák K. - Rychlý F., Vidlář
střídající: Mrnuštíková M, Zimmermann, Mika

Hoštice - Ivanovice 0 - 4 ( 0 - 2 )

Toto utkání se nám pranic npovedlo, hosté byli ve všech atributech lepší, proto si odvezli tři body.

žáci: Švábenice - Hoštice 0 - 1 ( 0 - 0 )
Sestava: Slezák - Harásek, Vidlář, Suchánek, Suchomel - Klvač, Chomoucký, Klíč, Oršel ( Bilíčková ), Kocourek, Rychlý F. ( Toman )
Střelci: Vidlář St. pen.

Průběh utkání: Utkání provázelo mnoho chyb a nepřesností, na podmáčeném terénu se tecničtější domácí nedokázali prosadit, a tak šance měli hlavně bojovní hosté, žel žádnou v první půli neproměnil.
V druhé půli hosté tlak zvýšili a po nedovoleném zákroku v pokutovém území proměnil pokutový kop ve vedení stoper Vidlář.
Po vstřelené brance hosté polevili a iniciativu převzali domácí , kteří mohli po serii standartních situací zápas i otočit, brnaku však nevstřelili.

žáci: Pačlavice Hoštice 4 :1
střelec:
Vidlář S.
Sestava: Slezák - Klvač, Vidlář, Harásek, Suchomel - Dzurňák N. ( Dzurňák K.), Kocourek, Oršel, Suchánek - Rychlý F., Bilíčková ( Kreutzer)

Komentář: K prvnímu jarnímu utkání jsme nastoupili v dost oslabené sestavě, v zimním období odešel Koutníček, šance zahrát si žákovskou ligu se neodmítá, mrzí nás také že nevyšlo jednání o návratu Lukáše Mrnuštíka, také nám chyběl Chomoucký, bez těchto opor bylo velmi těžké vzdorovat fyzicky zdatnějším domácím.
Po první půli jsme prohrávali o tři branky a nevypadala to s námi růžově. Do druhé půli jsme nastoupili se změněnou sestavou, vsadili jsme na riziko a nebýt zoufalé koncovky, dokázali bychom vyrovnat, leč fotbal se hraje na góly a tak náš zlepšený výkon v druhé půli nezměnil nic na tom že jsme utržili první ztrátu bodů v této sezoně.

Komentář k podzimní části sezony žáků Hoštic

Naše družstvo pro podzimní část soutěže potvrdilo roli favorita a bez ztráty bodu vede tabulku s 21 body.Celé družstvo se postaralo o prozatimní skore 55:7.
O většinu branek se střelecky postaral David Koutníček který se s 35 brankami stal suverením podzimním střelcem, o tohoto střelce projevilo zájem družstvo Vyškova, které hraje druhou žákovskou ligu, my jsme mu nechtěli bránit ve fotbalovém růstu a proto se bez něj minimálně na půl roku budeme muset obejít.
Tímto se sice naše družstvo oslabilo, ale ostatní hráči budou mít alespoň více prostoru se prosadit a ukázat co v nich opravdu dřímá.
Přeji proto našim hráčům aby se v jarních bojích fotbalem především bavili.

Jiří Jenáček - trenér

Bohdalice - Hoštice 0 - 10 ( 0 - 5 )
Střelci: Koutníček 5, Kocourek, Oršel, Bilíčková, Suchánek, Chomoucký
Sestava: Slezák - Klvač, Vidlář, Suchánek, Suchomel - Oršel, Chomoucký, Dzurňák K. - Bilíčková, Koutníček, Kocourek
střídali: Dzurňák N., Rychlý F., Kreutzer

Komentář: Hosté z Hoštic zahráli asi své nejpovedenější utkání, nevstřelili sice rekordní počet branek, ale jejich hra byla hezká na pohled, hráči hostů dobře kombinovali, vymýšleli překvapivé kombinace a po velmi dobře takticky zvládnutém utkání zaslouženě vyhráli rozdílem třídy.

Názor trenéra Jenáčka: Jsem rád že David Koutníček pochopil, že nemusí za každou cenu vsítit co nejvíce branek, ale že může branky vypracovat i pro ostatní, z jeho nahrávek těžili i další dva útočníc. Povedl se nám velmi hezký kolektivní výkon, hráčům děkuji.

Hoštice - Málkovice 14 : 0 ( 6 : 0 )
Střelci: Koutníček 7, Kocourek 3, Chomoucký 2, Suchánek, Vidlář
Sestava: Slezák-Klvač M., Vidlář, Suchánek, Suchomel - Dzurňák N., Chomoucký, Dzurňák K. - Oršel, Koutníček, Kocourek
Střídali: Rychlý F., Kreutzer, Bilíčková, Klvač F.
Komentář: Velmi lehký zápas pro domácí celek, kdyby při hoštických střelcích stálo jen trochu štestí, mohl zápas skončit mnohem větším rozdílem.

Názor trenéra Jenáčka: Každý zápas je lepší než trénink, střelci si potrénovali zakončení, i takové utkání je k něčemu dobré.

Pustiměř - Hoštice 1 - 6 ( 1 : 0 )
střelci: Koutníček 4, Oršel 2
sestava: Slezák - Klvač, Vidlář, Suchánek, Suchomel - Dzurňák K., Chomoucký, Oršel,Rychlý F., Koutníček, Kocourek
střídali: Dzurňák N., Kreutzer, Zimmermann, Mika

Komentář: Hosté nastoupili plni odhodlání odvézt si tři body, avšak výtečný brankář domácích či smůla v koncovce znamenala že v první půli se hoštičští neprosadili, navíc Koutníček neproměnil penaltu a po ojedinělé akci domácí rychlým Vavrem otevřeli skóre.
V druhé půli to dlouho vypadalo že se štěstí otočilo zády, avšak nakonec jsme se přece jen prosadili a po výtečném závěru utkání, čtyřech únicích Koutníčka a po dvouch nádherných střelách Oršela, při čemž hlavně druhý gól, kdy přehodil brankáře s asi třiceti metrů, si hosté odvezli zasloužené tři body.

Názor trenéra Jenáčka: Zlaté tři body, druhá polovina byla na výbornou, ale nesmí se nám stávat takové výpadky produktivity jako v půli první, lepčí soupeř by toho mohl využít.

Hoštice - Vyškov "C" 6 - 1
střelci:    Koutníček 4, Oršel, Kocourek

Sestava: Slezák - Klvač M., Vidlář, Suchomel, Harásek - Oršel, Suchánek, Chomoucký, Dzurňák K. - Koutníček, Kocourek

Komentář: Domácí dominovali již od začátku utkání a již ve druhé minutě vsítil     Kocourek, hosté sice vzápětí vyrovnali , ale Koutníček po sólu do poločasu zvýšil.
V druhé půli již hoštičští nedali soupeři šanci a po dalších brankách Koutníčka a jedné Oršela , vyhráli 6 - 1.

Názor trenéra Jenáčka: Jsem rád že jsme důležitý zápas zvládli s přehledem. Vyškovští trenéři by se měli zamyslet nad výchovou svých svěřenců, neboť to co ze svých úst hostující žáci vypustili, za to by se nemusel stydět kdejaký kriminální živel.
Hosté převyšovali domácí pouze svou namyšleností, ve hře hluboce zaostávali.

Ivanovice n.H. - Hoštice 2 - 5 ( 1 - 1 )

Hoštice - Švábenice 11:1

Střelci: Koutníček David 10
              Suchánek Jakub

Sestava: Slezák - Klvač, Vidlář, Harásek, Suschomel - Kummer( Rychlý F. ), Suchánek( Zimmermann ), Chomoucký, Dzurňák K.( Klvač F. ) - Koutníček, Kocourek ( Kreutzer )

Komentář: Zápas měli domácí jasně ve své režii, prakticky každá šance v první půli skončila brankou, ve všech případech to zařídil David Koutníček ve spolupráci s Filipem Kocourkem který byl jeho hlavní nahrávač. V druhé půli sice hosté snížili, to však nezastavilo brankostroj jménem Koutníček, jednou brankou se k němu přidal i kapitán Suchánek. Zápas nakonec skončil 11 - 1, a z jedenácti branek dal plných deset Koutníček.

Názor trenéra: Ze zápasu jsem měl obavy, neboť hosté minulý týden přesvědčivě vyhráli, mé obavy se však nepotvrdili, mužstvo podalo kolektivní výkon, na fotbal se dalo i dívat, bohužel nám chyběl Oršel a Horváth a tak jsme museli do základní sestavy zařadit Kummera z přípravky, který obstál na výbornou.